Jak jsme zničili letadlo ve Photoshopu!

Jako milovníci Apple produktů jsme se rozhodli vytvořit fotografii, která vizuálně spojí naši práci s vášní k Applu a připravili jsme si pro Vás ukázku, jak takovýto reklamní vizuál vzniká.

“Apple produkty, které berou dech” - nový vizuál "ANYTIME, ANYWHERE, APPLE" z dílny Milan Kabelka creative studio!

 
Výsledná fotografie v plném rozlišení:  www.milankabelka.com

Výsledná fotografie v plném rozlišení: www.milankabelka.com

 

Přípravám a zpracováním fotografie jsme se věnovali téměř rok. Vizuál je složen z desítek fotografií, které vznikaly po celém světě. Monumentální hory jsou z Kanady, letadlo jsme nafotili v Národním muzeu letectví 2. světové války v Coloradu, rekvizity jsou vypůjčeny od členů Aeroklubu České republiky a v neposlední řadě letec, kamarád Jirka, kterého jsme nafotili v jedné malé vesnici uprostřed "divoké" Vysočiny :-).

Při návštěvě coloradského muzea nás uchvátila expozice vystavených letadel z druhé světové války a dílna, kde se řada dobrovolníků podílí na restaurování trosek letadel. Letadlo na vizuálu bylo v top stavu a nám po návratu domů začala náročná práce a desítky hodin strávených ve Photoshopu, abychom z kompletně zrenovovaného letounu vytvořili opět vrak!

 

 
Do montáže byly použity reálné záběry zrezlých částí a prasklin.

Do montáže byly použity reálné záběry zrezlých částí a prasklin.

K vytvoření iluze vraku letadla bylo zapotřebí několik hodin práce se štětci v programu Adobe Photoshop.

K vytvoření iluze vraku letadla bylo zapotřebí několik hodin práce se štětci v programu Adobe Photoshop.

 

 

Letce jsme po namaskování a nastylování nefotografovali ve studiu, ale kvůli zachování atmosféry jsme si vybrali prostředí, které reálně zapadá do výsledné fotomontáže. Štěstím bylo, že rekvizitu sudu jsme po dlouhém pátrání shodou okolností našli přímo na lokaci :-).

 

Postprodukce výsledných snímků v Adobe Photoshop.

Postprodukce výsledných snímků v Adobe Photoshop.

 

K pořízení fotografie jsme použili fotoaparát Nikon D800 s objektivem Nikon 24-70 mm. Scénu jsme svítili spolehlivými bateriovými záblesky Fomei a jedním speedlightem od Nikonu.

 
Milan Kabelka - backstage pilot
 

 

 

Milan Kabelka creative studio
www.milankabelka.com

logo_smal_barva.jpg